✔ Популярні бренди сайлентблоків важелів, задньої балки та сайлентблоків підрамника можуть відрізнятися в залежності від регіону і марки/моделі автомобіля, а також виходячи з суб'єктивних оцінок водіїв. Фахівці компанії AllParts склали рейтинг сайлентблоків, які найбільш популярні у вітчизняних покупців для європейських, японських та корейських автомобілів, а також згідно з відгуками та оцінками механіків СТО.
✔ Хоча, якщо дотримуватися рекомендацій механіків СТО, то вони для кожного бренду знайдуть недоліки і згадають про якісь негативні випадки з практики і нічого крім оригіналу не рекомендуватимуть, щоб зняти з себе відповідальність за вибір. Але оригіналу на ремонт свого авто не накупити, особливо якщо машинка вже не молода і не має сенсу вкидати в неї космічні суми. Тому представляємо наш суб'єктивний рейтинг сайлентблоків ричагів (підрамника, балки) автомобіля, виходячи з обсягів продажів та зі всього вищесказаного, щоб допомогти вам вибрати найкращі сайлентблоки для свого автомобіля.
Топ-5 виробників сайлентблоків для європейських автомобілів*
Lemforder : відомий німецький бренд у галузі підвіски для європейських автомобілів, що нині належить німецькому концерну ZF.
TRW : заснований у США виробник, що нині також належить німецькому концерну ZF, відомий своїми запчастинами підвіски, кермової системи, гальмівної системи та іншими компонентами для автомобілів.
Moog : бренд входить до складу групи Federal Mogul (США) і також надає високоякісні важелі, сайлентблоки та інші деталі підвіски для різних марок.
Febi / Swag : німецький виробник та пакувальник автозапчастин та рідин, пропонує широкий асортимент автозапчастин, включаючи важелі, сайлентблоки, кермові тяги та наконечники.
Meyle HD : німецький виробник та пакувальник автозапчастин також відомий посиленими запчастинами підвіски серії HD, порівнянних за міцністю з оригіналом та вище.
👉 * - натисніть на назву відповідного бренду у рейтингу та дізнаєтеся більш детальну інформацію та відгуки про виробника.
Топ-5 сайлентблоків для японських та корейських автомобілів**
CTR : корейський виробник, також відомий своїми важелями, сайлентблоками та іншими деталями підвіски і не тільки для японських та корейських марок, постачальник на конвеєр.
RBI : виробник запчастин підвіски з Таїланду, що поставляє і на конвеєр азіатських марок автовиробників.
Blue Print : це англійський бренд пакувальник автозапчастин, пропонує широкий асортимент автозапчастин, включаючи важелі, сайлентблоки та iнше.
Delphi : американський виробник також відомий своїми запчастинами підвіски.
Nipparts : це голландський бренд пакувальник, що спеціалізуються на азіатських автомобілях та їх запчастинах.
👉 ** - Вас можливо здивує, чому у списку кращих брендів сайлентблоків для японських авто немає відомого японського виробника запчастин підвіски 555? Справа в тому, що бренд 555 виробляє кульові, кермові тяги і наконечники, стійки стабілізатора і навіть важелі 555 зустрічали, а ось сайлентблоки 555 не продає, принаймні, можливо, тільки поки ще.
👉 *** - це найкращі з популярних бренди сайлентблоків та важелів. Усі бренди приблизно в одній ціновій категорії та приблизно однакового діапазону якості та ресурсу +/-, хіба що CTR,TRW, Polypro та Lemförder виділяються, тому важко відсортувати за рейтингом. З 2-ї по 5-ю позицію рейтингу все буде ходити, але ресурс може бути нижчим, ніж у топових виробників, хоча і ці бренди можуть порадувати пробігом. У разі все вирішує ціна.
Ознаки виходу з ладу сайлентблоків важелів
Шуми, стуки, скрипи в передній або задній частині автомобіля під час руху, особливо при проїзді по нерівностях.
Нерівномірне знос шин.
Підвищене зношування інших елементів підвіски.
Нестійкість чи нестабільність під час руху.
Середній ресурс сайлентблоків важелів
🛠 Термін життя сайлентблоків може змінюватись в залежності від фірми виробника, умов експлуатації, стилю водіння та якості доріг. Загалом вони можуть прослужити від 50.000 до 150.000 кілометрів.
🛡️ Важливо регулярно перевіряти стан підвіски та своєчасно проводити заміну сайлентблоків, щоб уникнути серйозних проблем з керуванням та безпекою. Періодично самостійно розгойдуйте передню та задню частину свого автомобіля та прислухайтеся до звуків, які можуть виникати при розгойдуванні. Також періодично відкривайте вікно (навіть узимку) та прислухайтеся до звуків підвіски при проїзді через нерівності. У разі виникнення сторонніх чи підозрілих звуків, заїдьте на СТО для діагностики підвіски.
💡 І ще дуже важлива інформація. Після того, як вам на СТО зробили вирок до заміни сайлентблоків та кульової на важелі, обов'язково зробіть процінку вартості сайлентблоків з кулевою опорою та ціну роботи з їх перепресування та порівняйте з вартістю нового важеля у зборі. Можливо, вам вигідніше буде купити важіль якогось виробника. Але в цьому випадку СТО менше заробить😉.
🔺 Звертайтесь до менеджерів компанії AllParts.com.ua за підбором та процінкою сайлентблоків важелів, опор двигуна, сайлентблоків задньої балки та підрамника, кращих шарових опор важелів, оптимального варіанта за рейтингом стійок стабілізатора та інших запчастин для вашого автомобіля.